Якщо Ви пожертвували кошти благодійній організації – маєте право на податкову знижку!

Створено: 31 березня 2014

Автор: Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину

Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує
4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року (пп. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України).

Слід зауважити, що до податкової знижки включаються лише фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк їх продажу (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

При цьому, ст. 729 Цивільного кодексу України передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою ст. 720 Цивільного кодексу, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети. Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви. До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, одним із підтверджуючих документів, які необхідно обов’язково надати платником податку контролюючому органу, є копія договору про пожертву (дарування).

Див. http://kyiv.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/print-139757.html